Opony

NOKIAN POWERPROOF PRECYZJA PROWADZENIA

NOKIAN POWERPROOF PRECYZJA PROWADZENIA

NOKIAN POWERPROOF to opony letnie klasy premium przystosowane do wszystkich warunków pogodowych i drogowych. Gwarantują wysoką stabilność prowadzenia pojazdu i precyzyjne sterowanie podczas nagłej zmiany pasa ruchu bądź przy mocnym zakręcie. To nie wszystko, ponieważ opony Nokian Powerproof świetnie sobie radzą podczas ostrego hamowania. Dzięki temu kierowca uzyskuje wysoki komfort i bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu.

 

 

 

Nokian Powerproof to opony nowej generacji przygotowane szczególnie dla kierowców na rynku środkowoeuropejskim. Stworzone przez firmę Nokian Tyres, która ceni sobie najwyższa jakość. I dlatego opony te zostały przystosowane do samochodów osobowych wyższej klasy (kategoria UHP). W oponach tych zastosowano podwójną strefę bezpieczeństwa, która gwarantuje wysoką przyczepność opony na suchej i mokrej nawierzchni. Wysokie możliwości tej opony podczas ich testów potwierdził sam mistrz świata Formuły - Mike Hakkinen.

 

Dostępne w rozmiarach: od 17 do 20 cali - 51 rodzajów.

Indeks prędkości: Y (300 km/h) i W (270 km/h).

 

Firma Nokian Tyres stworzyła opony odpowiadające potrzebom aut sportowych, co wynika z zastosowania nowoczesnych technologii w procesie produkcji min. wykorzystano odpowiednią mieszankę gumy, która przystosowuje się do różnych warunków na drodze. Liczne testy przeprowadzone na torach w Hiszpanii i Niemczech pozwoliły potwierdzić efektywną pracę opony na mokrej i suchej nawierzchni jezdni oraz dostrzec, że te opony przystosowują się do różnych temperatur. Innowacyjna budowa bieżnika, zapewnia wysoką przyczepność pojazdu do jezdni, także przy dużej prędkości. W oponie Nokian Powerproof wzmocniono zewnętrzne barki i zastosowano specyficzną budowę rowków, co znacznie poprawiło precyzję prowadzenia pojazdu, także przy szybkiej zmianie pasa drogowego bądź przy ostrym zakręcie. To sprawia, że układ kierowniczy świetnie współpracuje z oponami, zapewniając jak najlepszą kontrolę nad pojazdem.

W oponach Nokian Powerproof wprowadzono technologię, która zapobiega aquaplaningu, czyli szybko i skutecznie odprowadza wodę spod powierzchni kół i jezdni. Świadectwem jakości opony jest mieszanka gumowa Dynamic Grip bogata w najlepsze polimery i łańcuchy cząsteczek, co jeszcze bardziej zwiększa przyczepność opony do jezdni. Na ich podstawie uzyskuje się elastyczną, a zarazem gęstą strukturę opony, która cieszy się wysoką wytrzymałością i przyczepnością. O jakości tych opon świadczy specjalna mieszanka wykorzystana wokół stopki opony, znana jako model Clinch.

Te wszystkie udogodnienia sprawiają, że opony Nokian Powerproof zapewniają wysoki komfort jazdy, niskie opory toczenia opony, co dodatkowo zmniejsza zużycie paliwa. Opony te sprawdzają się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych w okresie letnim.

 

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY :

 • stylowy wygląd - podkreślony za pomocą ostrych linii, skandynawskie wzornictwo.

 • strefa bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni - poprawia bezpieczeństwo jazdy pojazdu w czasie deszczu i na mokrej nawierzchni.

 • trapezowe rowki i nieregularne kształty dna rowków - odprowadzają skutecznie wodę spod powierzchni opony i jezdni, co chroni przez pojawieniem się zjawiska aquaplaningu. 

 • wzmocniona strefa na zewnętrznym barku opony - poprawia precyzję sterowania.

 • 3 szerokie i mocne żebra główne - zwiększa ich jakość, precyzję sterowania i odporność na zużycie.

 • bark zaprojektowany jako pełna struktura - dzięki temu opony są przystosowane do jazdy z dużą prędkością. 

 • półkoliste wcięcia na ścianach podłużnych żeber

 • design cichych rowków - zmniejsza poziom hałasu i opory toczenia opon. 

 • mieszanka gumowa Clinch - znajduje się wokół stopki, co nie tylko obniża zużycie paliwa, ale wpływa na komfort jazdy, ponieważ opony toczą się cicho i równo.

 • wskaźnik głębokości bieżnika DSI

 • wskaźnik aquaplaningu - gdy głębokość bieżnika wynosi poniżej 4 mm, to znika symbol kropli, co stanowi informację dla kierowcy o zwiększonym ryzyku aquaplaningu. 

 • dodatkowy obszar informacyjny - przedstawia dane na temat ciśnienia opon, ich pozycji, co ułatwia ich wymianę. 

 

W okresie letnim mamy do czynienia ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Zmienia się temperatura, a zarazem nawierzchnia jezdni. Jednak opony Nokian Powerproof są w stanie przystosować się do tych warunków, uzyskując wysoką przyczepność i stabilność podczas jazdy. Od samego pomysłu do całkowitego ukończenia projektu tych opon minęło blisko 4 lata. To tym bardziej podkreśla wysoka precyzję i jakość, o którą tutaj postarała się skandynawska firma Nokian Tyres.

 

 

 


 


Wstecz