Opony

NOKIAN WETPROOF - BEZPROBLEMOWA JAZDA W DESZCZU

NOKIAN WETPROOF - BEZPROBLEMOWA JAZDA W DESZCZU


Opony letnie Nokian Wetproof są idealnie przygotowane do jazdy na suchej i mokrej jezdni, dzięki czemu gwarantują wysoki stopień bezpieczeństwa i komfort jazdy we wszystkich warunkach. Wszystko to wynik specjalnej technologii, która dodatkowo zmniejsza ilość spalania paliwa. To opony przystosowane do samochodów osobowych. Uzyskują wyjątkowe wyniki hamowania na mokrej drodze i niskie ryzyko hydroplaningu, co sprawia, że zawsze zachowują kontakt z nawierzchnią jezdni. 

 


Nokian Wetproof są nową generacją letnich opon znanej i cenionej od lat firmy Nokian Tyres. Od samego początku dba ona o wykorzystanie najnowszej technologii podczas produkcji kolejnych opon, aby okazały się bezpieczne i dostosowane do zmiennych warunków pogodowych w okresie letnim.

 

Opony Nokian Wetproof uzyskały znak jakości TÜV, przyznane przez instytut badawczy TÜV SÜD. Dzięki temu wyróżniają się na tle najlepszych konkurencyjnych opon pod względem najwyższej jakości i wysokich osiągów. To zasługa wysokiej jakości materiału opony i asymetrycznego wzoru bieżnika. Zwiększa to przyczepność opony do suchej i mokrej nawierzchni jezdni i poprawia kontrolę trakcji. Dodatkowo te opony są bardziej wytrzymałe i odporne na zużycie.

Bieżnik Nokian Wetproof podzielono na 2 funkcjonalne strefy bezpieczeństwa. Na zewnętrznej stronie opony pojawia się strefa stabilizująca, dzięki której ułatwione jest manewrowanie oponą i znakomite poruszanie się samochodem. Natomiast wewnątrz opony wykorzystano strefę bezpiecznej jazdy zwiększającej przyczepność opony na mokrej nawierzchni i zmniejszającej ryzyko hydroplaningu. To wynik występowania specjalnych rowków samoblokujących, które umożliwiają swobodny odpływ wody z powierzchni opony.

Auto korzystające z opon letnich Nokian Wetproof jest znacznie bezpieczniejsze podczas jazdy w deszczu i na mokrej nawierzchni.

 

Rozmiary opon: od 14 do 20 cali (46 rodzajów).

Indeks prędkości: T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h).

 

Technologia cichych rowków opon Nokian WetProof poprawia komfort jazdy, ponieważ automatycznie zmniejsza hałas toczenia się opony. To także wynik stworzenia specjalnej strefy cichych ścian bocznych. Wszystko wynika z zastosowania odpowiedniej mieszanki i budowy opony. To dodatkowo tłumi hałas i wibracje podczas kontaktu opony z nawierzchnią. W konsekwencji wewnątrz i na zewnątrz samochodu jest o wiele ciszej i spokojniej. A struktura opony ułatwia swobodny przepływ powietrza, które przez cały czas chłodzi oponę i zmniejsza jej zużycie. Dzięki temu jeden komplet tych opon starcza nam na znacznie dłuższy okres.

 

NAJWAŻNIEJSZE INNOWACJE:

  • Dwie strefy bezpieczeństwa - strefa stabilizująca(poprawia manewrowanie, sterowność i stabilizację pojazdu) + strefa bezpiecznej jazdy(zwiększa bezpieczeństwo jazdy na mokrej nawierzchni i podczas deszczu oraz zmniejsza zjawisko hydroplaningu/aquaplaningu)

  • Rowki samoblokujące - rowki żeber podłużnych zwiększające kontakt opony z nawierzchnią, co poprawia stabilność jazdy i ułatwia odprowadzanie wody.

  • Technologia cichych rowków - poprawia komfort jazdy, wyciszając pracę opon. Wynika to z jej odpowiedniej struktury w postaci powierzchni piłeczki golfowej. Umożliwia to stworzenie właściwego przepływu powietrza wokół opony. W konsekwencji eliminuje to huczący i nieprzyjemny hałas, co jest odczuwalne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu.

  • Technologia cichych ścian bocznych - skutecznie tłumi hałas i wibracje powstałe na ścianach bocznych opon. 

  • Technologia Nokian Tyres Coanda - przyczynia się do wyeliminowania zjawiska hydroplaningu. Podczas deszczu i na mokrej nawierzchni opona jest w stanie poradzić sobie z szybkim odprowadzeniem wody spomiędzy opony a jezdnią. 

  • Polerowane rowki stylowe i funkcjonalne - mają za zadanie skutecznie odprowadzać wodę i błoto pośniegowe. 

  • Mieszanka Aqua Hybrid - wysokiej jakości mieszanka gumy, która uzyskuje idealną przyczepność na mokrej nawierzchni. Dodatkowo zmniejsza zużycie paliwa. Jest wytrzymała, co również ma wpływ na długość użytkowania takiej opony. 

 

Wstecz