Opony

NOKIAN WETPROOF - BEZPROBLEMOWA JAZDA W DESZCZU

NOKIAN WETPROOF - BEZPROBLEMOWA JAZDA W DESZCZU


Opony letnie Nokian Wetproof są idealnie przygotowane do jazdy na suchej i mokrej jezdni, dzięki czemu gwarantują wysoki stopień bezpieczeństwa i komfort jazdy we wszystkich warunkach. Wszystko to wynik specjalnej technologii, która dodatkowo zmniejsza ilość spalania paliwa. To opony przystosowane do samochodów osobowych. Uzyskują wyjątkowe wyniki hamowania na mokrej drodze i niskie ryzyko hydroplaningu, co sprawia, że zawsze zachowują kontakt z nawierzchnią jezdni. 

 


Nokian Wetproof są nową generacją letnich opon znanej i cenionej od lat firmy Nokian Tyres. Od samego początku dba ona o wykorzystanie najnowszej technologii podczas produkcji kolejnych opon, aby okazały się bezpieczne i dostosowane do zmiennych warunków pogodowych w okresie letnim.

 

Opony Nokian Wetproof uzyskały znak jakości TÜV, przyznane przez instytut badawczy TÜV SÜD. Dzięki temu wyróżniają się na tle najlepszych konkurencyjnych opon pod względem najwyższej jakości i wysokich osiągów. To zasługa wysokiej jakości materiału opony i asymetrycznego wzoru bieżnika. Zwiększa to przyczepność opony do suchej i mokrej nawierzchni jezdni i poprawia kontrolę trakcji. Dodatkowo te opony są bardziej wytrzymałe i odporne na zużycie.

Bieżnik Nokian Wetproof podzielono na 2 funkcjonalne strefy bezpieczeństwa. Na zewnętrznej stronie opony pojawia się strefa stabilizująca, dzięki której ułatwione jest manewrowanie oponą i znakomite poruszanie się samochodem. Natomiast wewnątrz opony wykorzystano strefę bezpiecznej jazdy zwiększającej przyczepność opony na mokrej nawierzchni i zmniejszającej ryzyko hydroplaningu. To wynik występowania specjalnych rowków samoblokujących, które umożliwiają swobodny odpływ wody z powierzchni opony.

Auto korzystające z opon letnich Nokian Wetproof jest znacznie bezpieczniejsze podczas jazdy w deszczu i na mokrej nawierzchni.

 

Rozmiary opon: od 14 do 20 cali (46 rodzajów).

Indeks prędkości: T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h).

 

Technologia cichych rowków opon Nokian WetProof poprawia komfort jazdy, ponieważ automatycznie zmniejsza hałas toczenia się opony. To także wynik stworzenia specjalnej strefy cichych ścian bocznych. Wszystko wynika z zastosowania odpowiedniej mieszanki i budowy opony. To dodatkowo tłumi hałas i wibracje podczas kontaktu opony z nawierzchnią. W konsekwencji wewnątrz i na zewnątrz samochodu jest o wiele ciszej i spokojniej. A struktura opony ułatwia swobodny przepływ powietrza, które przez cały czas chłodzi oponę i zmniejsza jej zużycie. Dzięki temu jeden komplet tych opon starcza nam na znacznie dłuższy okres.

 

NAJWAŻNIEJSZE INNOWACJE:

  • Dwie strefy bezpieczeństwa - strefa stabilizująca(poprawia manewrowanie, sterowność i stabilizację pojazdu) + strefa bezpiecznej jazdy(zwiększa bezpieczeństwo jazdy na mokrej nawierzchni i podczas deszczu oraz zmniejsza zjawisko hydroplaningu/aquaplaningu)

  • Rowki samoblokujące - rowki żeber podłużnych zwiększające kontakt opony z nawierzchnią, co poprawia stabilność jazdy i ułatwia odprowadzanie wody.

  • Technologia cichych rowków - poprawia komfort jazdy, wyciszając pracę opon. Wynika to z jej odpowiedniej struktury w postaci powierzchni piłeczki golfowej. Umożliwia to stworzenie właściwego przepływu powietrza wokół opony. W konsekwencji eliminuje to huczący i nieprzyjemny hałas, co jest odczuwalne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu.

  • Technologia cichych ścian bocznych - skutecznie tłumi hałas i wibracje powstałe na ścianach bocznych opon. 

  • Technologia Nokian Tyres Coanda - przyczynia się do wyeliminowania zjawiska hydroplaningu. Podczas deszczu i na mokrej nawierzchni opona jest w stanie poradzić sobie z szybkim odprowadzeniem wody spomiędzy opony a jezdnią. 

  • Polerowane rowki stylowe i funkcjonalne - mają za zadanie skutecznie odprowadzać wodę i błoto pośniegowe. 

  • Mieszanka Aqua Hybrid - wysokiej jakości mieszanka gumy, która uzyskuje idealną przyczepność na mokrej nawierzchni. Dodatkowo zmniejsza zużycie paliwa. Jest wytrzymała, co również ma wpływ na długość użytkowania takiej opony. 

 

Wstecz

Wybierz opony do swojego samochodu.

Zapraszamy do sklepu www.po-opony.pl